Genel

İstanbul’da Balık Tutulacak Yerler 2021**

İstanbul’da Balık Tutulacak Yerler 2021 yazısına hoşgeldiniz. İstanbul, coğrafi özelliklerinin getirdiği bir özellik olarak olta ve tekne balıkçıları için mera bakımından oldukça zengin bir şehirdir.

İstanbul’da Balık Tutulacak Yerler bulma konusunda sıkıntı çekmeyeceğinize emin olabilirsiniz. Çünkü sayısız kıyı ve sahil şeridi bulunan İstanbul’da birçok farklı noktada balık avları yapabilmek mümkün.

İstanbul’da Balık Tutulacak Yerler

İstanbul’da Balık Tutulacak Yerler 2021 konumuza geçebiliriz. İstanbul’da Balık Tutulacak Yerler ana başlığını 2 farklı başlık altında ele alacağız. Bu başlıklar Avrupa Yakası Balık Tutulacak Yerler 2021 ve Anadolu Yakası Balık Tutulacak Yerler 2021 olacak.

İlginizi Çekebilir: İlk Kez Balık Tutacaklara Tavsiyeler

Avrupa Yakası Balık Tutulacak Yerler

Artık Avrupa Yakası Balık Tutulacak Yerler konusuna geçebiliriz. Her merayı tek tek ele alacağız.

İlginizi Çekebilir: İstavrit Nasıl Tutulur?

Büyükçekmece Sahil:

Büyükçekmece sahili balık avı için oldukça verimli ve popüler bir sahildir. Sahilde Marmara Denizi’nde bulunan, hemen hemen aradığınız her balığı bulabilmeniz mümkün. Levrek, lüfer, mırmır, eşkina, istavrit gibi balıkların avı rahatlıkla yapılabilir.

İstanbul'da Balık Tutulacak Yerler 2021** Genel
Büyükçekmece Sahil Balık Avı
Avcılar Sahil:

Avcılar sahili balık avı için çok geniş alan bulunan bir balık avı yeridir. Bu bölgede kefal, istavrit ve mırmır avları oldukça yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca eşkina, çinekop, lüfer gibi balıkları da bulabilirsiniz. Büyükçekmece sahili kadar verimli ve çeşitli olmasa da güzel bir mera denilebilir.

İstanbul'da Balık Tutulacak Yerler 2021** Genel
Avcılar Sahil Balık Avı
Florya Sahil:

Florya sahili balık avı için güzel bir bölgedir. Avcılar sahilinden fazlası veya eksiği yok diyebiliriz. Tabii ki kalabalık olacağı gerçeğini de dikkate almalısınız.

İstanbul'da Balık Tutulacak Yerler 2021** Genel
Florya Sahil Balık Avı
Bakırköy Sahil:

Bakırköy sahili balık avı için tercih edilebilir meralardan birisidir. Lüfer, istavrit, levrek başta olmak üzere birçok balık çeşidi bulunabilir.

İstanbul'da Balık Tutulacak Yerler 2021** Genel
Bakırköy Sahil Balık Avı
Galata Köprüsü:

Galata Köprüsü balık avı için harika bir nokta olabilir. İstanbul’da balık tutulacak yerler denildiğinde akla gelen ilk yerlerden birisidir. Oldukça verimli ve çeşitli bir av yeri olan Galata Köprüsü’nün hem balıkçılar, hem de insanlar açısından çok kalabalık olacağını göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle de hemen arkanızdan insanlar geçeceği için oldukça dikkatli olmalısınız.

Arnavutköy Akıntıburnu :

Akıntıburnu, İstanbul Boğazı’nın önemli bölgelerinden birisidir. Çünkü tam bu bölgede dönüş balığı sezonu geçiriliyor. Bu sebeple başta istavrit, çinekop ve lüfer olmak üzere birçok balık dönüş döneminde buradan geçiyor.

Yazar Hakkında

citay

Yorum yaz