Genel

Mırmır Balığı, Mırmır Avı **2021

Mırmır Balığı yazısına hoş geldiniz. Bu yazıda Mırmır Balığı ve Mırmır avı konularından bahsedeceğiz. İsterseniz şimdi yazımıza geçelim.

Mırmır Balığı

Mırmır Balığı kumsal alanlarda yaşayan omega-3 kaynağı bir balıktır. Hatta denizde yüzerken ayaklarınızın diplerinde kumu eşeleyen yavru mırmır balıklarını görebilirsiniz. Mırmır Balığı lezzetli, yumuşak ve beyaz bir ete sahip olmasından dolayı Mırmır Avı son derece keyifli ve popülerdir.

Mırmır Balığı, Mırmır Avı **2021 Genel
Mırmır Balığı

Mırmır Balığı kumu eşeleyerek midye, kurt gibi canlılarla beslenir. Büyük mırmırlar gündüz saatlerinde kıyıya çok yanaşmasa da gece ve sabaha karşı saatlerde kıyıya yaklaşarak yemlenirler. Bu sebeple gece Mırmır Avı yapmak daha mantıklıdır.

Mırmır Avı

Mırmır Avı yukarıda da söylediğimiz gibi çok keyiflidir. Ayrıca etinin lezzetli ve omega-3 deposu olması da çok önemlidir. Mırmır balığı avlamak için birçok yöntem mevcuttur. Şimdi gelin Mırmır Avı Teknikleri konusunu inceleyelim.

Mırmır Avı Teknikleri

Mırmır Avı Teknikleri konusunda 2 farklı av tekniği vardır. Bu yöntemlerden ilki dip oltası ile mırmır avıdır. Diğer yöntem ise LRF ile Mırmır Avı yöntemidir. Şimdi bu yöntemleri detaylı inceleyelim.

LRF ile Mırmır Avı

LRF ile Mırmır Avı gerçekten her balıkçının denemesi gereken bir avdır. LRF tekniğinde ekipmanlar ince ve Mırmır Balığı mücadeleci bir balık olması sebebiyle çok keyifli geçen bir av türüdür. LRF Nedir bilmiyorsanız buraya tıklayarak LRF hakkında detaylı bilgiler verdiğimiz yazıya ulaşabilirsiniz.

LRF ile Mırmır Avı yaparken temel LRF ekipmanları haricinde bazı özel ekipmanlar kullanmalısınız. Sahte seçimi olarak micro jig veya silikon kullanmak av verimini arttıracaktır. Maket balıklar ile mırmır balığı tutma şansınız neredeyse 0’dır.

Mırmır Avı yaparken kumsallık alanlarda, yem dibe değecek şekilde avlanmalısınız. Sahtenizi dipte sürterek veya hafif zıplatarak çekmenizi tavsiye ederim.

Dip Oltası ile Mırmır Avı

Dip oltası ile Mırmır Avı yaparken 3 köstekli takım yapmanızı tavsiye ederim. İğneleri hedef boyuta göre 2-3-4-5-6 numara olarak seçebilirsiniz. Ben genellikle 4-5 numara kullanıyorum. Kösteklerin aralığını ayarlarken tüm yemlerin kumda yatması gerektiğini göz önünde bulundurun. Eğer meranız akıntılı değilse olabildiğince hafif kurşun kullanmanızı tavsiye ederim.

Mırmır Yemi

Mırmır Avı yaparken midye, boru kurdu kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

citay

Yorum yaz